Zestawienie szybkich długoterminowych pożyczek ratalnych z wnioskiem przez internet

  1. Finanse osobiste
  2. Inwestycje
  3. Ubezpieczenia
  4. Dla Twojej firmy

Pożyczki pozabankowe online - długoterminowe pożyczki ratalne

Pożyczki pozabankowe, to nie są kredyty

Kredyty pozabankowe

Można się często spotkać z określeniem kredyty pozabankowe w stosunku do chwilówek i pozabankowych pożyczek ratalnych. Niestety, ten termin nie jest prawidłowy. Prawo bankowe, które jak sama nazwa wskazuje, reguluje działalność banków, zdefiniowało pojęcie kredytu. W takim przypadku umowa jest zawierana z bankiem lub instytucją wyszczególnioną w ustawie, np. SKOKiem. Natomiast pożyczka, to bardzo szeroki termin, nie definiujący stron umowy. W przypadku parabanków najbardziej zbliżonym produktem do kredytów bankowych są pożyczki ratalne. Jak nazwa wskazuje, są spłacane w ratach przez dłuższy czas, ale nie można w prosty sposób przewidzieć konkretnych zapisów umowy.

Czy pożyczka pozabankowa, to najlepsze rozwiązanie?

Czy pożyczka pozabankowa to dobre rozwiązanie?

To dość trudne pytanie, przede wszystkim z tego względu, że wiele tutaj zależy od indywidualnych potrzeb i możliwości. Czasami przebrnięcie przez bankowe formalności, zwłaszcza przy pilnych potrzebach jest niewykonalne. Na pewno rozsądniejszym rozwiązaniem kłopotów finansowych, będzie poszukanie dodatkowej pracy. Także pożyczka od rodziny lub znajomych może okazać się dużo korzystniejsza. Warto też rozważyć kilka innych popularnych rozwiązań pożyczkowych. Wspomniana pożyczka w banku powinna okazać się znacznie tańsza. Jeżeli jest niedostępna, można również spróbować uzyskać pożyczkę społecznościową, chociaż uzyskanie większej kwoty w ten sposób jest bardzo trudne.

Pożyczaj z głową.

Pożyczka z głową

Każde zobowiązanie trzeba będzie zwrócić wraz z jego kosztami. To może obciążać dodatkowo domowy budżet. Problemy ze spłatą mogą generować jeszcze większe koszty. Dlatego powinniśmy mieć pewne źródło dochodu, umożliwiające terminowe uregulowanie należności. Na pewno nie powinniśmy zaciągać pożyczek na spłatę wcześniej zaciągniętych. Takie zachowanie generuje spiralę zadłużenia, która powoduje lawinowy przyrost długu. W tego typu sytuacjach warto szukać innych, sensownych rozwiązań, których istnieje całkiem sporo. Co prawda parabanki przewidują w umowach zapisy na ewentualność opóźnień w spłacie, ale są one zazwyczaj dość kosztowne. Najlepiej, wręcz obowiązkowo należy zaciągać pożyczkę ze świadomością wszystkich kosztów i należy ją spłacić w wyznaczonym terminie.

Prawie każda pożyczka pozabankowa jest bardzo prosta do uzyskania

Łatwa pożyczka

Parabanki nie mają sobie równych w szybkości udzielania pożyczek. W przeciwieństwie do banków nie stosują tak zawiłych procedur, a formalności są ograniczone do niezbędnego minimum. Badanie wiarygodności klienta też jest w znacznym stopniu ograniczone. Dzięki temu klienci zyskują elastyczność i dużą dozę tolerancji w stosunku do historii kredytowej. Pieniądze można uzyskać nawet w kilkanaście minut, nie wychodząc z domu.

Czy uzyskam pożyczkę mając negatywne wpisy w bazach informacji gospodarczej?

Wpisy w bazach informacji gospodarczej

Jeszcze niedawno parabanki rzadko sięgały do informacji z takich baz. Teraz staje się to standardem. Oczywiście bez problemu znajdziemy takie, które nadal nie sprawdzają tych informacji, ale to zjawisko jest coraz rzadsze. Niektóre firmy sięgają do wybranych baz, raczej ciężko wskazać, czy to będzie BIK, BIG InfoMonitor, ERIF czy może KRD. Negatywne wpisy w bazach nie muszą przekreślać również możliwości udzielenia pożyczki. Natomiast informacja o zaciągnięciu lub o nieterminowej spłacie może trafić do wybranej bazy.

Jaką kwotę można uzyskać?

Kwota pożyczki

Paleta ofert pożyczkowych parabanków jest bardzo różnorodna. I pod względem dolnej, i górnej granicy kwoty pożyczki. Dla nowych klientów limit może być nieco mniejszy niż w przypadku klientów powracających. Mając terminowo spłacone wcześniejsze zobowiązanie możemy liczyć na większe sumy. Od wysokości pożyczki będzie zależała ilość formalności oraz czas na rozpatrzenie wniosku.

Jaki jest czas na spłatę?

Czas spłaty pożyczki

Zobowiązania tego typu zawierane są na krótki, a nawet bardzo krótki okres. W typowych chwilówkach zwykle czas spłaty wynosi miesiąc, rzadko przekracza dwa miesiące. Natomiast w pożyczkach ratalnych może trwać nawet kilka lat. Opóźnienia w spłacie są zwyczaj regulowane w umowie, a odstępstwa od harmonogramu spłat dodatkowo płatne.