Dekorator balonowy – zdecydowanie ciekawy zawód


Dekoracja kościoła to nie tylko kolorowe wiązanki ślubne czy bukiety porozmieszczane po wszystkich ławkach. Ozdoby weselne mogą być także wypełnione fantastycznymi balonami. Ich tworzeniem zajmują się dekoratorzy balonowi, którzy mogą pochwalić się wykonywaniem pracy bardzo kreatywnej. Na czym zatem polegają ich działania?

Dekoratorzy balonowi potrafią wyczarować różnego typu dekoracje – girlandy, łuki oraz kolumny. Uczą się tego na specjalnych szkoleniach bądź dokształcają się na własną rękę. Najbardziej efektowne są oczywiście łuki, które bywają i proste, i wielokolorowe. Można też tworzyć łuki asymetryczne, które składają się z balonów o odmiennych wielkościach. Ciekawym rozwiązaniem jest też dekoracja sali weselnej Poznań wykonana przy użyciu balonów z helem. Nie dość, że same w sobie zdobią one pomieszczenie, to jeszcze goście weselni mogą je potem wykorzystać. Rozmowa po takim helu zawsze jest bardzo zabawna.

Mimo iż zawód dekoratora balonowego można w Polsce zdobyć na wielu szkoleniach, wciąż nie jest on zbyt popularny i niewiele osób w ogóle o nim słyszało. Z tego powodu wykonujące go osoby nieraz mają problem z pozyskaniem dla siebie klientów.